Mercedes-Benz kļūs par 100% elektrisko zīmolu

Nesen Daimler grupas pārstāvis sniedza skaļu paziņojumu, saskaņā ar kuru Mercedes-Benz zīmols kļūs par simtprocentīgi elektrisku zīmolu. Tajā pašā laikā pārejas periods ir noteikts vairāk nekā optimistisks. Līdz 2030. gadam jaunie koncerna modeļi būs pilnvērtīgi elektromobiļi, un iekšdedzes dzinēju ražošana tiks pārtraukta līdz 2040. gadam.

Šīs ziņas būtu īsta sensācija, ja Mercedes-Benz vispirms būtu paziņojis par savu nodomu. Tomēr šobrīd vairāk nekā divi desmiti ievērojamu autoražotāju vienā vai otrā veidā ir norādījuši savu nostāju par pāreju uz elektrisko vilci, kā arī nosauca aptuveno laika grafiku šī uzņēmuma īstenošanai, kas parasti ietilpst nākamajā desmitgadē.


Ja runājam par pašreizējiem rādītājiem, tad 2021. gada pirmā puse bija vēl viens Mercedes-Benz sasniegums. Šajā periodā tika pārdoti 1,2 miljoni transportlīdzekļu, no kuriem 10 procenti bija elektriskie un hibrīdie modeļi.

Salīdzinot ar to pašu periodu pērn, pārdoto elektromobiļu īpatsvars ir vairāk nekā četrkāršojies. Var šķist, ka tie ir pārāk pieticīgi rādītāji, bet patiesībā tirgus attīstās lēcieniem.http://fiatforum.lv/http://fiatforum.lv/