Auve Tech Liisu ūdeņraža maršruta autobuss ierodas Igaunijā

Igaunijā parādīsies pirmais pasažieru maršruta autobuss Auve Tech Liisu, kuru izstrādā vietējā komanda. Jaunuzņēmums Auve Tech darbojas kopš 2017. gada, un to izveidoja cilvēki no vietējās Tallinas Tehnoloģiju universitātes. Komandas projekts ir autonoms bezpilota atspole, kas darbojas arī ar ūdeņraža degvielas šūnām.

Pirmo reizi darba koncepcija tika parādīta pagājušā gada februārī. Tad pirmais maršruta pasažieris bija Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaid. Pēc politiķa domām, modeli vairāk interesē tā ekonomiskums un videi draudzīgums. Tādējādi masveida pārvadājumu izskats var kalpot, lai izkrautu pilsētas satiksmi un stabilizētu vides situāciju galvaspilsētā un citās Igaunijas pilsētās.


Pats automobilis ir mazs pasažieru furgons, kurā var izmitināt 6 līdz 8 cilvēkus. Tajā pašā laikā automašīna spēj autonomi pārvietoties pa iepriekš noteiktu maršrutu. Maršruta Auve Tech Liisu vidējais ātrums ir aptuveni 80 km / h.

Papildus sabiedriskajam transportam jaunuzņēmuma Auve Tech puiši plāno ražot sērijveida ģimenes elektromobili, kuru sauks arī par Liisu. Pagaidām par šo projektu nekas nav zināms, bet darbs pie tā īstenošanas jau notiek.

http://fiatforum.lv/http://fiatforum.lv/