Aston Martin Valkyrie AMR Pro darbojas pilnīgi elektriski

Izcilais sporta auto Aston Martin Valkyrie AMR Pro iegūs pilnu elektrisko versiju. Savulaik trases sacīkšu automašīna radīja šļakatām autosporta cienītāju vidū. Elektriskajai versijai vajadzētu balstīties uz modeļa panākumiem un tai pievienot dinamiskāku sniegumu.

Plānots izlaist tikai 40 automašīnas eksemplārus, no kuriem lielākā daļa būtu jādodas uz īstām sacīkšu sacensībām. Tomēr kolekcionāri un bagātie Aston Martin modeļa un zīmola fani var paļauties uz to, ka viņu īpašumā nonāks pilnīgi jauns Valkyrie. Tiesa, pārdošana notiks, acīmredzot, izmantojot izsoles metodi.


Liels uzsvars tika likts uz spēkstaciju, ko vienlaikus pārstāv četri jaudīgi elektromotori. Visu automašīnas dzinēju kopējā jauda ir iespaidīgi 1176 ZS. Ar šādiem rādītājiem pilnīgi pietiek efektīvām sacīkstēm WEC čempionāta ietvaros un tādām sacīkstēm kā "24 stundas Le Mans".

Aston Martin inženieri ir ārkārtīgi apmierināti ar rezultātu, jo visa šasija tika izveidota burtiski no nulles un uz vietas. Sākotnēji bija paredzēts piegādāt modeli ar hibrīddzinēju, taču izstrādes gaitā kļuva skaidrs, ka labāk būtu izgatavot pilnvērtīgu elektromobili.

http://fiatforum.lv/http://fiatforum.lv/